40 lat
Facebook
Youtube
O nas
Strona główna O nas

 

 

 

 

 

 

Przedsiębiorstwo „AKPIL” znajduce się w Pilźnie założone zostało przez Kazimierza Anioł w 1975 roku i jest to firma rodzinna. Początkowo przez kilka lat zajmowało się rzemieślniczą produkcją wyrobów budowlanych. W 1985r w warunkach coraz większego kryzysu budownictwa, szukając nowych dróg rozwoju, firma postawiła na rolnictwo.

   Przełomowym momentem dla firmy był zakup w 1992 obiektów po Spółdzielni Kółek Rolniczych. Wtedy produkcja maszyn rolniczych została znacznie powiększona, a zakład zatrudniał nawet 340 osób. Niestety kryzys branży maszyn rolniczych końca lat dziewięćdziesiątych dotknął także firmę z Pilzna i zatrudnienie zostało ograniczone.

 


Pierwszym produktem tej firmy była sadzarka do ziemniaków ,która została wyprodukowana 1984r. , produkowaliśmy również przyrządy żniwne do kosiarki konnej i ciągnikowej pielniko obsypniki , firma już od 1988r pracowała nad nowymi projektami , pierwszą z nich była sadzarka konna  , w 1991 roku powstało biuro konstrukcyjne które pracowało nad kombajnem ziemniaczanym ,który został wdrożony do produkcji i był to pierwszy produkowany kombajn ziemniaczany przez prywatną firmę w Polsce , maszyna ta w 1997 roku otrzymała Nagrodę Ministra Rolnictwaw ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich

 Obecnie grupa zatrudnia 450 pracowników .  Jednak pomimo spadku liczby rąk do pracy produkcja jest teraz większa niż w okresie największego zatrudnienia. Dzieje się tak dzięki nowoczesnej technologii, która wkroczyła do zakładu. 

 Roboty spawalnicze , centra obróbcze , hartownia , automatyczna malarnia z odtłuszczaniem chemicznym , kabina lakiernicza, kabina śrutownicza , cięcie materiału strumieniem plazmowym , produkcja kół zębatych o zębach łukowych.


Nasz produkt jest wykonywany w naszej firmie w 95%.

 

Jako pierwsza firma w Polsce uruchomiliśmy produkcję talerzy do bron – do dziś nasze talerze są doceniane przez rolników z całej europy dzięki specjalnie skonstruowanym wycięciom i dbałości o jakość przez cały proces produkcji.

 Obecnie roczna produkcja maszyn wynosi blisko 14 tys. sztuk.

       ‘’AKPIL” to własne, oryginalne i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Prace nad nowymi prototypami prowadzą wysoko wykwalifikowani konstruktorzy. Maszyny już w fazie projektu badane są pod względem wytrzymałościowym dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów CAD 3D jak również programów wytrzymałościowych. Dodatkowo nasza firma współpracuje przy niektórych projektach z Państwowym Instytutem Maszyn Rolniczym z Poznania.

 Każda maszyna jest również testowana w warunkach polowych , prowadzone są testy fabryczne na różnych typach ziemi i z różnymi klasami ciągników.

 Ciągle udoskonalamy również produkty aktualnie wykonywane – przystosowując je do nowych technologii i wymagań klienta.

 
Firma ‘’AKPIL” jest jednym z największych producentów maszyn rolniczych w Polsce.

 W przedsiębiorstwie produkowanych jest 40 różnych typów maszyn. Znaczna część produkowanych maszyn trafia na eksport do krajów: Europejskich, Skandynawskich, Azjatyckich , Afrykańskich oraz do Ameryki Płn.

 Firma posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dilerską na terenie całego kraju jak i za granicą.

 Mimo, iż nasza Firma posiada bogaty park maszynowy nadal pracujemy nad udoskonaleniem maszyn oraz wprowadzaniem nowych.

Przed nami jeszcze wiele wyzwań - w myśl naszego motto: "Nowe technologie - nowe możliwości".

 

 

 

 

 

Galeria

Znajdź dealera
Do pobrania
 
5 lat gwarancji


 
adresul. W. Witosa 21,11, 39-220 Pilzno telefon+ 48 505 681 480, + 48 505 681 485, + 48 146 722 551 pocztaakpil@akpil.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone - Akpil 2017
Projekt i realizacja BigCom

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji